pondělí 17. dubna 2017

Houston vyhrál, McGrady se zranil

NEW YORK. V pondělí byly v zámořské basketbalové NBA na programu tři utkání. San Antonio Spurs stále oslabení o dvojici Tony Parker, Manu Ginobili zvítězili na palubovce LA Clippers 86:83, Utah si doma poradil s Phoenixem 109: 97 a Houston vyhrál přes zranění Tracyho McGradyho v Oklahoma City 100: 89.

O rozhodující koš při výhře Spurs v "městě andělů" se netradičně postaral rozehrávač Roger Mason, který celkem nastřílel 21 bodů.Zkušený 29-letý rodák z Washingtonu, který prožívá nejlepší sezónu v kariéře, proměnil 8,4 sekundy před koncem svůj třetí trojkový pokus, čímž zastavil závěrečný finiš domácích pokoušejících se o zvrat v utkání. "Chtěli jsme, aby právě on házel rozhodující koš. Během zápasu se mu to tiž dařilo. Dostali jsme se k závěrečné střele, zatímco soupeř ne," konstatoval kouč San Antonia Gregg Popovich. Zkušený lodivod se 634.vítězstvím s týmem Spurs zařadil na třetí příčku v tabulce trenérů s nejvyšším počtem triumfů na jedné lavičce.

Jazzman z Utahu rychle zapomněli na nevydařenou šňůru na palubovce soupeřů (tři prohry) a doma zdolali druhý tým Západní konference Phoenix. "Já se ptám, co jsme dělali v předchozích setkáních.

Tak, jak proti Suns, bychom měli hrát v každém zápase," reagoval po souboji kormidelník Utahu Jerry Sloan. Domácí udrželi Shaquilla O'Neala na jediném doskoku, co se někdejšímu nejlepšímu Pivotal ligy stalo dosud pouze jednou - 29. března 1999 proti Vancouveru. "Tento duel byl o defenzivě.Zastavovali jsme jednu akci soupeře za druhou. Pokud se nám v této činnosti daří, vítězíme, pokud ne, máme problémy, "konstatoval lídr Jazz Carlos Boozer.

Rockets sice podle očekávání triumfovali v Oklahoma City, ale špatnou zprávou je zranění jednoho z lídrů Tracyho McGradyho. Ten opustil palubovku v první minutě druhého poločasu poté, co si poranil problémové levé koleno. V úterý by se měl podrobit vyšetření magnetickou rezonancí. "Chci hrát, takový start do sezóny určitě není dobrý.Moje hra je založena na rychlosti a obratnosti, která mi po letní operaci chybí, "řekl smutně McGrady.

Výsledky - pondělí:

Nejvíce bodů: Durant 29, J. Green 16, Westbrook 14 - Scola 23, Jao 19 (12 doskoků), Artest 17 (11 doskoků), čtvrtiny : 30:32, 20:24, 19:25, 20:19, 18 145 diváků

Nejvíce bodů: Boozer 21 (15 doskoků), Miles 21, Bet365-Registra ce zdarma Kirilenko 19 - Stoudemire 30, M. Barnes 19 , Bet365-Získej bonus právě teď Nash 14, čtvrtiny: 23:32, 34:22, 26:23, 26:20, 19 911 diváků

Nejvíce bodů: Mobley 18, Kaman 17 (13 doskoků), B. Davis 11 - R. Mason 21, Duncan 20 (15 doskoků), Finley 19, čtvrtiny: 23:21, 15:22, 26:25, 19:18, 14 962 diváků